Huragan Jasionka   GKS Górnik Grabownica

2018-06-24, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Mimo porażki AWANS JEST NASZ!!!

Dziękujemy rywalom za sportową walkę i powodzenia w następnym życzymy awansu w kolejnym sezonie

Początek meczu to przewaga gości przez kilka minut. Potem gra się wyrównała i to my lekko przeważaliśmy. Udokumentowaliśmy to golem naszego kapitania po rożnym. Mocne zagranie Maćka Irzyka na bliższy słupek, agresywne wejście Dawida, ładny strzał i 1-0. Kolejna sytuacja dla nas to rzut z wolny z około 30 metrów. Znów Maciek zagrywa mocną piłkę bramkarz ją wypuszcza, a Dawid był blisko dobitki ale niestety nie dał rady. Na przerwę schodzimy w niezłych nastrojach.

Na boisko za Adama Górniaka wchodzi na lewą stronę defensywy Paweł Jakiel. Niestety była to o wiele gorsza połowa pełna chaosu i nerwów. Najpierw Jasionka dostaje za rękę Konrada jedenastkę. Czy się należał? Z trybun wydawało się że była przy ciele ale nie nam to oceniać. Karny i Lachu bez szans. Potem kolejne wolne były zagrożeniem. Mogliśmy ten mecz właściwie zamknąć, ale Bartek Hałas w sytuacji sam na sam uderza ponad poprzeczką. Gol na 2-1 to niestety znowu nasza wina. Zawodnik Huraganu dopadł do bezpańskiej piłki i ładnym strzałem z około 20 metrów daje swojej drużynie prowadzenie. Trener wprowadził Krzyśka Wojnickiego który miał rozruszać naszą grę. Już chwile po wejściu mógł mieć okazje ale po podaniu na wolne pole sądził że jest na spalonym i zwolnił tempo biegu. Wprawdzie sędzia liniowy pokazał mu że nie ma ale było już za późno. Potem mieliśmy wolny. Dośrodkowanie Filipa idealnie na głowę Krzyśka, który umieszcza piłkę w siatce ale niestety spalony. Znowu czy był? Różne są zdania jedni mówili, że ewidentny, a drudzy że nie było. Prawda jest taka że gola nie uznano. Jasionka wciąż próbowała. Bardzo się starali przez co jeden z nich wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Wreszcie ostatni gwizdek i ogromna radość zawodników sztabu i licznie zgromadzonych kibiców. Pokuszę się nawet o stwierdzenie że naszych było więcej niż gospodarzy. Oczywiście po meczu było wiele wspólnych śpiewów i zdjęć.

Po dokładnie 8 sezonach spędzonych w B i C klasie wracamy do A. Ciężki sezon za nami były wzloty i upadki ale na końcu mamy szczęśliwe zakończenie.

Kibicom wielkie dzięki za bardzo liczne przybycie i doping.

Rywalom dziękujemy za oba mecze, sportową rywalizacje i fajną atmosferę.