statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejne zwycięstwo

• autor: timek4, 2011-05-02 14:14

W 19 kolejce odnosimy 3 z rzędu zwycięstwo , tym razem pokonując drużynę z Haczowa 3:1 ...

Mecz rozpoczynamy kolejny raz bardzo dobrze , osiągamy przewagę i spychamy zespół z Haczowa na własną połowę . Pierwszą dobrą okazję mamy w 15 min kiedy to Wójcik uderza z woleja tuż przy słupku lecz bramkarz Haczowa wybija piłkę na rzut rożny.  Prowadzenie obejmujemy w 20 min , indywidualna akcja Glazara który mija w polu karnym obrońcę a następnie wychodzącego bramkarza i strzela bramkę mimo stojących w bramce obrońców . W 30 min jest już 2:0 , Hędrzak Gracjan decyduje się na strzał z ok. 25 m. piłka odbija się od słupka , do bezpańskiej piłki dopada Suwała i dobija ją wślizgiem do bramki . W 35 min powinno być 2:1 , lewą stroną ucieka pomocnik Haczowa , dogrywa na 10 m do Gęsiaka ten uderza po długim rogu jednak Lasek popisuje się świetną interwencją i odbija piłkę na rzut rożny. W 40 min , wyprowadzamy kontrę po rzucie rożnym wykonywanym przez Haczów . Sam na sam od połowy boiska wychodzi Tympalski M. dogania go obrońca z Haczowa , następuje kontakt między zawodnikami , piłkę odzyskuje Tympalski M. i mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi gości . Mocno kontrowersyjna sytuacja i chyba arbiter popełnił błąd w tej sytuacji nie odgwizdując faulu na obrońcy drużyny przeciwnej . Nie mniej jednak w drugiej połowie rehabilituje się odgwizdując rzut karny z kapelusza  dla drużyny Haczowa . Do przerwy zasłużenie prowadzimy wysoko bo aż 3:0 co nie zdarzyło się nam jeszcze nigdy w obecnym sezonie .

Druga połowa to zupełnie inne spotkanie , oddajemy pole gry i podobnie jak w poprzednich spotkaniach cofamy się na własną połowę i szukamy szansy w kontrach . Haczów osiąga przewagę i spycha nas pod własną bramkę  . Sytuacja komplikuje się po kontaktowej bramce dla drużyny gości którą zdobywają w 60 min.  Po wspomnianym wcześniej rzucie karnym . Goście raz po raz zagrażali naszej bramce , jednak zagraliśmy bardzo skutecznie w defensywie i dowieźliśmy korzystny rezultat do końca spotkania , najgroźniejsze były stałe fragmenty gry , po jednym z nich goście mogli zdobyć bramkę  w 75 min nieporozumienie Laska z Chrobakiem po której napastnik z Haczowa uderza piłkę głową nad bramką z ok. 7-8 m . Górnicy w 2 połowie najlepszą okazję stworzyli w 70 min , podanie dostaje Tympalski S.  , strzela bramkę jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną i nie uznaje bramki .

Było to bardzo ważne zwycięstwo po którym uciekliśmy ze strefy spadkowej i zbliżyliśmy się  do drużyn ze środka stawki .

GKS Górnik Grabownica – LKS Haczovia Haczów 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Glazar  20", 2:0 Suwała 30", 3:0 Tympalski M. 40", 3:1 Gęsiak K.  60" (karny)

kartki : Tympalski S. (Górnik) , Szopiak , Ladziński (Haczów)