statystyki szczegółowe

Aktualności

DERBY DLA GÓRNIKA!!!

• autor: slawekkk, 2009-09-27 15:28

Górnik w spotkaniu z rywalem zza miedzy wygrywa 3:0, w rozwinięciu opis spotkania ....

Spotkanie derbowe jak można było się spodziewać , kolejny raz było bardzo zacięte. W pierwszej połowie gra toczyła się w głównie w środku pola. W zasadzie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej okazji do zdobycia gola gdyż obie defensywy nie popełniały błędów aż do 30 minuty kiedy to błąd popełnił obrońca z Górek – piłkę odebrał mu Tymkiewicz , który podaje do Jaśkiewicza w pole karne , ten następnie zagrywa na długi słupek po ziemi do Brodzickiego a ten z bliska daje prowadzenie Górnikom. Groźny strzał na bramkę z ok. 20 m oddał Pięciak ale Mrozek wyłapał piłkę .Po za tym nie działo się nic wartego uwagi.

II połowa rozpoczęła się od przewagi Górek, raz po raz nękali naszą bramkę lecz tego dnia nasza defensywa zagrała bez zarzutu, Górnicy natomiast grali z kontry i czekali na swoją okazję.  W 50 min po rzucie rożnym piłkę głową uderzał Podulka S. lecz piłkę zmierzającą w światło bramki wybił głową Brodzicki. W 55 min kontrę wyprowadzają Górnicy, na 16 m piłkę dostaje Glazar mija obrońcę i będąc sam na sam z Owsianym uderza obok słupka.

Kolejną groźną okazję Górki stworzyły sobie w 60 min , Pięciak oddał strzał z ok. 16 m – Mrozek przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 70 min Górnicy wyprowadzają kolejną kontrę tym razem zakończoną sukcesem. Świetne podanie Tymkiewicza na prawe skrzydło do Hędrzaka G. ten wbiega z piłką w pole karne , zagrywa wzdłuż bramki a Jaśkiewicz dostawia nogę i pakuje piłkę do bramki. Po tej akcji Górki wyraźnie zrezygnowane oddały inicjatywę Górnikom. W 75 min jest już 3:0 – w pole karne centruje Kocyłowski, Jaśkiewicz uderza piłkę głową w słupek a następnie dobija ją z bliskiej odległości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie chociaż były ku temu okazje lecz Rachwał oraz Hędrzak G. nie wykorzystali dobrych sytuacji. Derby znów dla Górnika , lecz można być zadowolonym jedynie ze zwycięstwa , nasza gra pozostawia wiele do życzenia i musi to ulec poprawie jeśli za tydzień będziemy chcieli wywieść korzystny wynik z Sanoka.

GKS Górnik Grabownica - LKS Górki 3-0(1-0)

Bramki: 1-0 Brodzicki Dawid 30 '', 2-0  Jaśkiewicz Krzysztof 70'', 3-0 Jaśkiewicz Krzysztof 75''