Nam strzelać nie kazano:(

• autor: timek4, 2009-08-30 15:27
W meczu 4 kolejki serie B zremisowaliśmy bezbramkowo z drużyną Lotniarza Bezmiechowa 0:0.

(Opis Gotowy)

Mecz czołowych drużyn obecnego sezonu zapowiadał się na bardzo zacięte spotkanie i też tak było. Mecz lepiej zaczęli bardziej doświadczeni goście którzy przeprowadzili groźną akcję. Na prawym skrzydle piłkę dostał Szewczyk , Mrozek wyszedł  z bramki do niego zagarnął mu piłkę spod nóg, piłkę przejął Otta, lecz uderzył nad bramką. Górnicy po tej akcji uspokoili grę i narzucili swój styl gry. Pierwsza składna akcja w 10 minucie na prawym skrzydle R. Szewczyk zagrał z Hędrzakiem tzw. obiegankę , Staszek dograł mocną piłkę w pole karne ale nie miał kto dostawić nogi. W 20 min Tymkiewicz zagrywa przekątną piłkę do niepilnowanego Brodzickiego  a ten będąc mając przed sobą tylko bramkarza źle przyjmuje piłkę i marnuje tym samym wyśmienitą okazję. W 25 min z ok. 20 m goście wykonują rzut wolny . Uderza R. Szewczyk ale minimalnie obok słupka. W 30 min rzut wolny  z 18 m dla gospodarzy. Uderza S.Szewczyk piłka po poprzeczce odbija się nad bramkę. W 35 min zamieszanie w polu karnym Lotniarza. Wszyscy myślą że piłka opuściła boisko tymczasem sędzia niereaguje, piłkę ma przy nodze zdezorientowany Jaśkiewicz - przez nikogo nie pilnowany  uderza z ok. 10 m obok słupka mając przed sobą tylko Ziembańskiego. W 40 min po centrze w pole karne S. Szewczyk, mając przed sobą tylko bramkarza uderza z ok. 10 m z trudnej pozycji z powietrza nad bramką. Goście w pierwszej połowie mieli jeszcze tylko jedną okazję , po zamieszaniu w polu karnym piłka wpada pod nogi  P. Szewczyka a ten z 2 metrów przenosi ją nad poprzeczkę z niewygodnej pozycji. Ponadto goście ograniczali się do kontrataków a więcej z gry mieli Górnicy.

Druga połowa podobnie jak pierwsza pod dyktando gospodarzy. W 50 min po stałym fragmencie gry piłkę wrzuca w pole karne S. Szewczyk , Chrobak uderza głową z ok. 5 m w 100 % sytuacji ale minimalnie obok słupka. Gospodarze atakują ale dochodząc do 16 m nie mają pomysłu na rozbicie dobrze grającej defensywy Lotniarza. Na następną wartą uwagi akcję czekamy aż do 70 min gdy piłkę od M. Jaśkiewicza na ok. 30 m od bramki dostaje S. Szewczyk który wyszedłby na czystą pozycję lecz źle przyjmuje piłkę i obrońcy zdołali wrócić na pozycję. W 75 min groźną kontrę przeprowadzają goście T. Otta dostaje piłkę na prawe skrzydło wchodzi z nią w pole karne ale dobrze blokuje strzał Kondoł. W 80 min po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Lotniarza piłkę uderza z 10 m Chrobak lecz obrońcy blokują strzał. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami. Bardziej z wyniku powinni cieszyć się goście którzy wywieźli cenny pkt z Górek i utrzymali przewagę w tabeli nad naszym zespołem. Szkoda niewykorzystanych sytuacji oraz straconych punktów bo w przypadku wygranej awansowalibyśmy na 2 pozycję.

Górnik Grabownica  – Lotniarz Bezmiechowa 0-0 (0-0)

GÓRNIK: Mrozek – Chrobak, Łukaszewski, Słota, Kondoł – Glazar, S. Szewczyk(85 Kocyłowski),Hędrzak G., Brodzicki (85 Rachwał) – Tymkiewicz, K. Jaśkiewicz (65 M. Jaśkiewicz)

LOTNIARZ: Ziembański – Osękowski, Armata, Lenartowicz, Kabala – D. Bielak, P. Bielak, R. Otta, P. Szewczyk – R. Szewcztk, T. Otta.

Gracz Meczu: Kondoł (Grabownica), R. Szewczyk (Bezmiechowa)

sędzia główny: Mazur K.

sędziowie boczni: Hendzel,  Strawiak.

Żółte kartki: -

Widzów:  150