statystyki szczegółowe

Aktualności

Bardzo cenne trzy punkty na koncie Górnika

• autor: gksgornik, 2009-05-03 22:38

Nasza drużyna podniosła się po porażce w Golcowej przed tygodniem, i w meczu 18 kolejki wysoko pokonała Krokus Ropienka 4:0, niżej opis spotkania ...

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny bo już w 7 min po podaniu Jaśkiewicza, Tymkiewicz wychodzi sam na sam i strzałem z 10 m otwiera wynik spotkania. Kolejną dobrą okazję w 20 min miał Łukaszewski który strzelał z woleja z ostrego kąta lecz bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. Goście poważniej nie zagrozili bramce Mrozka. Na tym można by zakończyć opis I połowy gdyż głównie walka toczyła się w środku boiska i żadna z drużyn nie stworzyła sobie już dogodnej okazji. II połowę zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze i zaowocowało to strzeleniem kolejnych bramek. Tuż po przerwie po rzucie rożnym i wrzutce na krótki słupek Jaśkiewicz umieszcza piłkę w siatce z najbliżej odległości. W 52 min. po podaniu Tymkiewicza ponownie Jaśkiewicz pakuje piłkę do pustej bramki. W 61 min jest już 4:0 , Jaśkiewicz dostaje prostopadłą piłkę wychodzi sam na sam mija brakarza i dopełnia formalności kompletując pierwszego hat-tricka w tym sezonie. Goście w II połowie mieli jedną dobrą okazję ok. 70 min po kontrze z 10 m z ostrego kąta strzelał jeden z zaw. gości (brak danych) lecz Mrozek odbił piłkę a dobitkę skierował na rzut rożny. Po za tym to Górnik był w większości przy piłce i miał znaczącą przewagę. Gospodarze mogli zdobyć jeszcze kilka bramek lecz doskonałych okazji nie wykorzystali Chrobak, Tymkiewicz, Kocyłowski. Najlepszą Górnicy zmarnowali w 80 min. po indywidualnej akcji Chrobaka i strzale z ok 10 m piłka odbiła się od słupka, dobijał Kondoł z ok. 5m a piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybił obrońca Krokusa. Po tym zwycięstwie Górnik awansował na 5 miejsce w tabeli.

GKS GÓRNIK GRABOWNICA - KROKUS ROPIENKA 4:0(1:0)

Bramki: Tymkiewicz 7”, Jaśkiewicz (3) 47”,52”,61”.

Górnik: Mrozek-Suwała, Słota, Jędruch M, Rachwał(54Grządziel), Chrobak, Kocyłowski, Łukaszewski (46 Kondoł), Tymkiewicz, Hędrzak G. (74Hędrzak T.), Jaśkiewicz K. (74 Jaśkiewicz M.)

Gracz Meczu: Jaśkiewicz Krzysztof

Sędziowali: Zaremba, Prajsnar, Jagieła

Żółte kartki: Łukaszewski