statystyki szczegółowe

Aktualności

Z sędzią nie damy rady!

• autor: sanmax, 2010-10-03 19:32

W niedzielne popołudnie byliśmy świadkami niecodziennego meczu, który trwał dokładnie 101 minut, czyli 49 min. pierwsza i 52 minuty druga połowa...

(więcej w rozwinięciu)

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Górników.  Już w 6 minucie Daniel Bryś przejął piłkę w okolicach chorągiewki, mija dwóch obrońców i wychodząc sam na sam zostaje wycięty od tyłu. Pan który prowadził te zawody dyktuje jedenastkę, ale obrońcy nie każe w żaden sposób za ten faul. Karnego na bramkę zamienia Rachwał uderzeniem po ziemi tuż przy słupku.   Kolejne minuty to również ataki Grabownicy które kończyły się albo niecelnymi strzałami albo dobrze spisywał się bramkarz Brzozovi które pewnie bronił ataki naszych zawodników. Po ok. 30min mecz się wyrównał i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, jednak z miernym skutkiem. Tuż przed końcem pierwszej połowy Gracjan Hędrzak  strzelał z 20 metrów ale Lorenc po raz kolejny popisał się wyśmienitą interwencjom i końcami palców wybił futbolówkę na rzut rożny. Sędzia do pierwszej części doliczył 4 minuty i równo po nich kończy tą część spotkania.

W drugiej części spotkania  to brzozowiacy doszli do głosu i co rusz nękali bramkę strzeżoną przez Laska.  A Górnicy groźne kontrowali , swoje sytuacje marnowali Bryś , Brodzicki, Tymkiewicz oraz Jaśkiewicz. I to tyle na temat obrazu gry. Teraz trochę o pracy arbitra o ile  była to praca a nie kabaret .  Otóż Pan Mroczka swoje widowisko zaczął już od 35min. gdyż w prostych sytuacjach popełniał wiele błędów lecz na szczęście jeszcze w obie strony. Na drugą odsłonę wyszedł już  znacznie skoncentrowany do udoskonalenia swojego widowiska. A jego główną uwagę skupiał najszybszy na boisku Bryś który stwarzał najwięcej problemów drużynie Brzozovi. Zaraz na samym początku drugiej połowy ukarał go żółtą kartką za faul, który owszem był ale na pewno nie na kartkę. Kilkadziesiąt minut później ponownie Bryś urywa się stoperom i wychodzi sam na sam z bramkarzem i znowu zostaje powalony w polu karnym(bądź na jego pograniczu), sędzia nie reaguje i obrońcy wybijają piłkę w aut wtedy do leżącego Brysia podbiega arbiter i daje mu drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. W 90min. sędzia pokazuje że dolicza  4 minuty, które mijają, w 96 Górnicy mają jeszcze rzut rożny, który zostaje wybity przez obrońców  Brzozovi i wydaje się że i tak już mocno przedłużony mecz się skończy to Pan Mroczka był innego zdania i pozwolił brzozowiakom jeszcze na dwie akcję. W tej ostatniej Brzozovia zdobywa mocno kontrowersyjną bramkę po której uśmiechnięty arbiter kończy spotkanie.  O ile proste błędy, które nie wypaczają wyniku meczu można przełknąć , to te które popełnił sędzia w dzisiejszym meczu mogą negatywnie odbić się  na naszych zawodnikach, którzy przez całe spotkanie zostawili sporo sił na boisku. Po meczu nawet starsi kibice z Brzozowa przecierali oczy że sędzia w taki sposób podarował im jeden punkt.

Brzozovia Brzozów - Górnik Grabownica  1:1(0:1)

autor: ~optymista 2010-10-04 12:07:21

avatar po takich meczach to zastanawiam się czy dla zawodnika sensem jest trenować i zostawiać tyle zdrowia na boisku jak i tak to gość z gwizdkiem jest tam najważniejszy.

autor: ~anonim 2010-10-04 12:13:19

avatar to co drkukował Was ? a karnego w 6 minucie tez Wam wydrukował ? byłem na meczu i przez cały okres jego trwania nie widziałem żadnych pretensji do "czarnych", chłop waszego opatruja pół godziny to miał skrócic mecz przez to ? remis sprawiedliwy - Brzozovia do boju

autor: ~optymista 2010-10-04 12:20:14

avatar a tak całkiem osobno do tego pseudo gwizdacza to takie przypadłości można leczyć. z mózgiem to nie da się tu nic zrobić(trzeba mieć taki organ). moim zdaniem ortopeda lub chirurg i unieruchomienie stawów, to pomoże jak nie jemu to zawodnikom na pewno

autor: ~GIEKSA1949 2010-10-04 12:33:50

avatar a czy ktoś napisał że remis jest nie sprawiedliwy? tyle tylko, że jak zawsze ciągną was sędziowie. czerwona kartka też słuszna? Bryś był najlepszy na boisku i takie było założenie, żeby się go pozbyć. polował na niego do początku drugiej połowy i w końcu mu się udało

autor: ~anonim 2010-10-04 16:22:41

avatar po h..u remis sprawiedliwy gdyby nie ten kupiony sędzia 101 minut meczu to tylko sie może zdarzyć w takich klasach

autor: ~Sieniawa. 2010-10-04 16:43:55

avatar Z panami w "czerni" się nie wygra. Zaczyna się ich pięć minut! Wrocław czeka!

autor: ~Brzozovia-k 2010-10-04 17:15:28

avatar Proponuje autorowi relacji z meczu wizytę u dobrego okulisty, ewentualnie psychoterapeuty. A na koniec u zegarmistrza.

autor: ~sanmax 2010-10-04 17:54:38

avatar kolego jak chcesz to się spotkamy ale okulista już ci nie pomoże w żaden sposób.

autor: ~na serio 2010-10-04 18:08:45

avatar górnikowi należała się wygrana

autor: ~iskra 2010-10-04 20:05:23

avatar ten mecz powinien wygrac gks bylismy na meczu i widzielismy ze sedzia za nimi ciagnal i 2 zolta nie slusznie brzozow to dno ich mijsce jest w klasie B

autor: ~świadek naoczny 2010-10-04 20:21:45

avatar jest mniej więcej 70 min... w trakcie gry piłkę na aut wybija zawodnik Górnika, która minimalnie ociera się jeszcze o kopacza z Brzozowa. Sędzia liniowy słusznie kieruje chorągiewkę w lewo co świadczy o aucie dla Gości. Po reakcji kolegi, i główny sędzia przyznaje piłkę Grabownicy c.d.

autor: ~świadek naoczny 2010-10-04 20:24:01

avatar c.d. ...ale wykonuje dyskretnie \\\"ciekawy\\\" gest w kierunku swojego partnera na linii a mianowicie kilkukrotnie rusza palcem wskazującym i krótkim ruchem otwartą dłonią dotyka spodenek w miejscu bocznej kieszeni (o ile owa w stroju sędziego występuje). Co miał na myśli pan Mroczka? Czy ów gest był przypadkowy? A może nie należy doszukiwać się teorii spiskowych? c.d.

autor: ~świadek naoczny 2010-10-04 20:26:36

avatar c.d. ...Nie jestem do tego upoważniony i nie wysuwam zdecydowanych oskarżeń ale ten mecz i postawa pana z gwizdkiem to wzorowy, wręcz idealny materiał szkoleniowy dla prokuratorów z Wrocławia!!!! Dodam że moja ocena nie jest stronnicza ale kibicuje uczciwej piłce nożnej której niestety próżno szukać szczególnie w tej klasie rozgrywkowej i w meczach z drużyną z Miasta Brzozowa c.d.

autor: ~świadek naoczny 2010-10-04 20:28:31

avatar c.d. ..Kończąc pozwolę sobie na małą rade dla panów z OZPN: Nie przydzielajcie "sędziego" o którym mowa na mecze rozgrywane w Grabownicy ( obserwując reakcje kibiców gości) tak dla bezpieczeństwa Pana Mroczka. Pzdr

autor: sanmax 2010-10-04 20:43:57

Profil sanmax w Futbolowo te gesty nie tylko ty widziałeś nie opisywałem ich bo to jest już i tak bez sensu. Te gesty komentowali nawet kibice z Brzozowa mówiąc że pewna osoba specjalnie przyszła na drugą połowę by ........ (łatwo się domyślić), po czym przychodzi obok nich i do innego gościa mówi że wszystko załatwione. To nie są moje słowa ani sugestie powtarzam tylko to o czym dyskutowali starsi kibice Brzozovi.

autor: ~GKs 2010-10-05 18:54:56

avatar mecz dla górnika bez zastanowienia sie ... zobaczymy reakcje brzozovi jak przyjada do Grabownicy i przegrają

autor: ~anonim 2010-10-06 15:36:48

avatar a karnego kto k...wa dostał wieśniaki ? ej wy w tej grabownicy to macie niezłe dopalacze, jak za czarnymi nie przepadam tak bym z 7 minut dodał, lezał jakis cymbał z 4 minuty plus inne przerwy, trzeba było strzelić na 2-0 hehehehe Brzozovia, Brzozovia, Brzozovia

autor: GIEKSA1949 2010-10-06 17:08:10

Profil GIEKSA1949 w Futbolowo wieśniakami to my jesteśmy takimi jak ty, bo brzozów to nic innego jak wioska z ratuszem. a co do cymbała to weź się podpisz następnym razem, miej odwagę a nie hwaj się za anonimem

autor: ~Brzozovia-k 2010-10-06 17:45:06

avatar Macie racje - TO ZMOWA ! Wszyscy wyczaili że Grabownica ma pake na III Ligę i teraz wszystko robią żeby nie dać wam awansować wyżej. To oczywiste. Przyjechali szmaciarze i widzieli, że lejecie Brzozów tak, że nic tylko trzeba było przekręcać mecz. Bo tyle mieliście sytuacji hahaha, normalnie pod bramką się kotłowało. Jak wam wpier...li Długie to też sędziowie będą źli...

autor: GIEKSA1949 2010-10-06 18:21:26

Profil GIEKSA1949 w Futbolowo nie napinaj się tak, bo żyłka ci strzeli. a i jak nie masz nic mądrego do napisania to po prostu nie pisz

autor: ~\"Gks\" - w sercu... 2010-10-06 21:01:39

avatar fakt, gdzieżby bRZOZOVIA mogła przegrać z Górnikiem. Przecież to hańbiące dla wielkiego klubu z wielkiego miasta! Wystarczyło pogadać z czarnym i pomógł jak nie było innego ratunku. My nie mamy trzech punktów, Wy honoru - o ile wiecie co to jest?? Do - anonim: słowo wieśniak określa zachowania a nie pochodzenia, więc do Ciebie jak najbardziej pasuje!!!

autor: ~\"Gks\" - w sercu... 2010-10-06 21:03:00

avatar c.d. Życzę utrzymania w A klasie i mniej ucieczek przed Przysietnicą, bo to jest żałosne i równie hańbiące dla mieszczuchów!! Pzdr