statystyki szczegółowe

Aktualności

Wreszcie zwycięstwo !

• autor: timek4, sanmax, 2010-09-05 22:45

W deszczu i trudnych warunkach odnosimy pierwsze zwycięstwo w sezonie w Zarszynie .Mecz kończy się wynikiem 2:4.  Bramki dla naszej drużyny zdobyli Brodzicki , Bryś i Korab x2.

OPIS W ROZWINIĘCIU...

W niedzielne popołudnie nasi piłkarze udali się na mecz IV kolejki do Zarszyna. Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, gdyż rzęsiście padający deszcz całkowicie rozmył boczne linie boiska. Od początku meczu optyczną przewagę zdobyli miejscowi. Już w 3min. meczu sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, ale Lasek popisuje się  fantastyczną interwencją i broni jedenastkę. Kolejne minuty to również zmasowane ataki Lks-u który w 14 minucie obejmuje prowadzenie po samobójczym trafieniu Tomka Chrobaka i przegrywamy 1:0. W tym okresie gry Zarszyn powinien zdobyć przynajmniej jeszcze trzy bramki ale szczęście było po naszej stronie. Po tych niewykorzystanych sytuacjach mecz się wyrównał i z czasem Górnik przejął inicjatywę, czego efektem była bramka wyrównującą autorstwa Dawida Brodzickiego, który po składnej oskrzydlającej akcji z 4 metrów głową pokonuje  bramkarza i mamy remis. W 35 minucie sędzia dyktuje kolejną wątpliwą  jedenastkę dla gospodarzy za zagranie ręką przez jednego z naszych obrońców, który zasłaniał się poniżej pasa i przegrywamy 2:1. Gdy wydawało się że pierwsza połowa dobiegnie końca do piłki dopadł Daniel Bryś  który szybkim rajdem mija dwóch obrońców  i w sytuacji sam na sam z golkiperem strzela mu w krótki róg, mamy 2:2.  Po przerwie opady  deszczu nieco  zmalały choć boisko z minuty na minutę wyglądało coraz gorzej. Jednak Górnikom to nie przeszkadza i w 52 min. wychodzimy na prowadzenie za sprawą Mirka Koraba który pięknym strzałem z rzutu wolnego z ok. 17 metrów zdobywa trzecią bramkę dla naszego zespołu. Górnik nie przestaje atakować co rusz stwarza sobie groźne sytuacje ale szwankuje skuteczność. W 60 min. na szesnastce piłkę dostaje Korab mija trzech przeciwników i pewnie pokonuje bramkarza rywali ustalając wynik spotkania na 4:2. Swoje sytuację mieli jeszcze Łukasz Rachwał który z ponad 30 metrów strzela z wolnego w spojenie bramki, oraz Rafał Suwała który fatalnie spudłował praktycznie do pustej bramki. Zarszyn przeprowadził jeszcze kilka groźnych kontr które były skutecznie powstrzymywane przez naszą defensywę. Ogólnie podsumowując mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, na bardzo śliskiej  i namokniętej murawie. Jednakże spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie a przede wszystkim bez groźnych i złośliwych fauli. Nasza ekipa szybko się podniosła po dotkliwej porażce z Rymanowem, zagrała o klasę lepiej niż w tamtym meczu i odniosła zasłużone pierwsze zwycięstwo w A klasie.