statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejna wygrana

• autor: timek4, 2010-05-10 10:31

W 22 kolejce po dwóch bramkach Staszka Szewczyka i jednej Sławka Glazara pokonujemy niżej notowane Bieszczady Jankowce 3:0 ...  zdjęcia w galerii a w rozwinięciu krótki opis...

Od początku widoczna była spora przewaga gospodarzy . Piłka chodziła od nogi do nogi a goście tylko patrzyli co robią Górnicy. Już pierwsza akcja mogła skończyć się bramką , Tymkiewicz wrzuca w pole karne piłkę na 5 metrze przyjmuje Dąbrowski i w sobie tylko znany sposób nie umieszcza jej w siatce. W 10 min rzut rożny dla gospodarzy  Szarek uderza głową z ostrego kąta piłka odbija się od słupka lecz nikt nie dobija bezpańskiej piłki. W 15 min po błędzie stopera gości piłkę odzyskuje Dąbrowski wychodzi sam na sam lecz znów nie był w stanie pokonać bramkarza gości . W 20 min piękna akcja lewym skrzydłem wymiana piłki między Kondołem a Hędrzakiem G. zakończona wrzutką w pole karne przez tego drugiego po czym Szewczyk z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. W 25 min rzut wolny z ok .  16 m dla Górników wykonuje Szewczyk . Uderza po długim rogu w samo okienko nie dając szans młodemu bramkarzowi z Jankowiec. Do przerwy gospodarze kontrolują spotkanie lecz nie udaje im się stworzyć dogodnej okazji. Goście do przerwy oddali kilka strzałów z dystansu lecz wszystko wyłapał Hędrzak Tobiasz który zastępował chorego Mrozka. W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej Górnicy rozgrywali a goście czekali na błędy i kontrowali. W 60 min po składnej akcji skrzydłem i zagraniu na jeden kontakt Tymkiewicz wbiega w pole karne z piłką zagrywa do Glazara na 10 m , a ten uderza tuż przy słupku podwyższając na 3:0. W 70 min po błędzie Szarka w obronie goście mają okazję do zdobycia  honorowej bramki lecz mocny strzał z 10 m instynktownie odbija na rzut rożny Tobiasz Hędrzak.  W końcówce dobrych okazji do zdobycia bramki nie wykorzystują Glazar oraz wprowadzony w drugiej połowie Hędrzak Przemek i wynik kończy się wynikiem 3:0 dla gospodarzy który w pełni odzwierciedla to co działo się na boisku.  Było to jak dotąd najlepsze spotkanie w wykonaniu Górników w tym sezonie nawet mając na uwadze umiejętności przeciwnika, brakuje trochę skuteczności lecz gra była na dobrym poziomie. Po kolejnych wpadkach Rzepedzi  i Lutowisk odskakujemy 3 miejscu które obecnie zajmują Nowosielce już na 12 pkt.

Górnik Grabownica – Bieszczady Jankowce 3-0 (2-0)

1-0 Szewczyk 20”, 2-0 Szewczyk 25”, 3-0 Glazar 60”

GÓRNIK: Hędrzak T. - Chrobak, Szarek , Łukaszewski, Kondoł ( 80" Jędruch M.) - Szewczyk(80 " Tympalski) , Hędrzak G. , Kocyłowski(75" Brodzicki) , Tymkiewicz - Glazar,  Dąbrowski (70" Hędrzak P.)

Sędziowali : Szul K.  , Geldner W. , Rygiel.

Widzów : ok. 50

Gracz Meczu:  Szewczyk Stanisław