2. SIDŻEJ GROŁ STRIT 30

Dobra runda seniorów

• autor: kubaap, 2017-10-30 13:05

Dobra runda seniorów

Myślę, że tytuł tego artykułu jest adekwatny w stosunku do rzeczywistości. Po bardzo skromnych i suchych kilku ostatnich sezon, ta runda daje powody do zadowolenia. Co prawda nie jesteśmy na pozycji lidera, ani nawet vice, ale mamy bliski kontakt z czołówką – a i nasza gra się poprawiła.

Na początku może przeanalizujmy sytuację w tabeli (na grafice). Szóste miejsce z 19 punktami. Dla porównania w ubiegłym sezonie (po całym sezonie!) tych punktów było 18. Zatem już jesteśmy niż rok temu, a wynik ten możemy ciągle poprawić. Do lidera tracimy 8 oczek, a do vice 5. To nie są duże różnice. Zwłaszcza w tej niesamowicie ekscytującej lidze gdzie każdy z każdym jest w stanie wygrać co było widać w trakcie trwania tej rundy. Tutaj nie ma faworytów – każda drużyna jest do ogrania. Niejednokrotnie ekipa faworyzowana ulegała teoretycznie słabszemu rywalowi. Różnice w tabeli pomiędzy miejscami 2 – 8 są praktycznie minimalne. Kolejna lub dwie i cała tabela obraca się do góry nogami. Emocji jest wiele i myślę, że kibice nie mają na co narzekać. W spotkaniach pada wiele bramek – nie było spotkania z wynikiem 0:0. W ogóle ta liga jest dość bezkompromisowa. Przez całą rundę padły zaledwie 3 remisy! Jak widać tutaj nie ma zbyt wielu kalkulacji i każdy gra o zwycięstwo. Można powiedzieć, że w grze o awans pozostają wszystkie ekipy z miejsc 1 – 8. Dla przypomnienia: 1 miejsce – awans bezpośredni, 2 miejsce – gra w barażach. Wiosna zapowiada się bardzo emocjonująco!

Coś więcej o GKS:

Mecze ogółem:

Zwycięstwa: 6

Remisy:  1

Porażki: 4

Bramki:  38- 23

Mecze u siebie:

Zwycięstwa: 4

Remisy: 1

Porażki: 0

Bramki: 22 -7

Wyjazdy:

Zwycięstwa: 2

Remisy: 0

Porażki: 4

Bramki: 16 - 16

Naszą mocną stroną są mecze u siebie. Twierdza Grabownica w tej rundzie niezdobyta! Na własnym obiekcie odnieśliśmy 4 pewne zwycięstwa i jeden mecz zakończył się remisem. Mecz, w którego głównym „bohaterem” był sędzia bo GKS kończył mecz w 9 a i tak zremisował. Inne spotkania u siebie pewnie wygrywaliśmy.

Pięta achillesowa to tradycyjnie wyjazdy… bolą zwłaszcza pierwsze dwie porażki, a głównie ta w Trześniowie, ale czasu nie cofniemy. Jeśli chcemy myśleć o poważnej walce o górę tabeli to musimy zacząć lepiej punktować na cudzych boiskach.

Najlepszy mecz? Według mojej subiektywnej opinii to mecz u siebie z Sanem Nozdrzec. Mecz w naszym wykonaniu niemal bezbłędny. Świadczyć może o tym fakt, że nawet nasi rywale wychwalali nas na swojej stronie internetowej. Wygraliśmy wtedy 2:0 (nasze jedyne czyste konto z tyłu jak do tej pory). Gra w tym meczu była bardzo dobra – dominowaliśmy od początku do końca.

Najsłabszy mecz? Hłudno… nie lubimy tam grać i chyba większość ekipy przeszła zupełnie obok tego meczu. Przegraliśmy bo wdaliśmy się w kopanine, nie pokazaliśmy tego co w późniejszych meczach nas cechowało, czyli walki i charakteru.

Największe emocje? U siebie z Jasionowem. Od 33 minuty w dziesiątkę a od 50 w dziewięciu. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, choć w 9 mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Działo się wtedy naprawdę wiele i myślę, że z wyborem tego spotkania jako najbardziej emocjonującego kibice się ze mną zgodzą.

Co się zmieniło – plusy i minusy

Co mamy na plus?:

• Zdecydowanie frekwencja na meczach i treningach – trener wielokrotnie miał problem kogo wybrać do składu meczowego. Jest to oczywiście pozytywne zjawisko. Każdy jest ważny i cieszy fakt, że możemy w licznym gronie się rozwijać na treningach.
  • Bramki ze stałych fragmentów – w końcu i ten element zaczął funkcjonować. Zdobywamy bramki po wrzutkach z rogów jak i wolnych – z tych ostatnich również bezpośrednio padają bramki dla nas.
  • Stała kadra meczowa – przez ostatnie lata występowało u nas zjawisko przedmeczowego dzwonienia i proszenia o przyjście na mecz. W tej rundzie to się skończyło co widać. Niemal na każdym meczu mamy tych samych ludzi, dzięki czemu nasza ekipa jest bardziej zgrana
  • Atmosfera – trener zrobił z tej drużyny prawdziwy kolektyw. Ekipa jest zgrana i nawet po przegranych meczach potrafi się zjednoczyć i podnieść, aby w następnej kolejce powalczyć o punkty.

Minusy:

• Jak już było wcześniej wspomniane – wyjazdy – musimy zdobywać więcej punktów na innych boiskach. Największe problemy mamy na boiskach mniejszych niż nasze.
  • Stały fragment – to co jest plusem jest też i minusem, bo ciągle musimy popracować nad tym elementem w defensywie. Mecz w Izdebkach najdobitniej to pokazał na przykładzie wrzutek z autu. Z akcji tracimy stosunkowo niewiele bramek. Jeśli dobrze liczę to po stałych fragmentach (wolne, rożne, karne) straciliśmy w tej rundzie jakieś 12 bramek choć mogę się mylić co do tej liczby.
  • W trakcie meczu – zwłaszcza jeśli prowadzimy 1 lub 2 bramki opada koncentracja przez co rywale są w stanie złapać kontakt lub wyrównać np. z Jasionowem z 2:0 do 2:2

Reasumując, należy być zadowolonym z przebiegu tej rundy choć oczywiście chcemy więcej! Cieszy widoczny progres i przede wszystkim ambicja chłopaków na boisku, którzy nie odpuszczają i grają do końca. Teraz chwila odpoczynku, a potem trzeba harować w ziemie, aby dać kibicom jak najwięcej satysfakcji, a może i zawalczyć o coś więcej… czas pokaże, na pewno nie odpuścimy wiosny!

Trochę o statystykach zawodników:

Najlepsi strzelcy (pierwsza piątka):

1. Dawid Brodzicki – 12 bramek

3. Rafał Żyłka – 887
  4. Jakub Prugar – 863
  5. Kamil Ryba - 832

Ze swej strony dziękuje wszystkim za zaangażowanie w tej rundzie i dobrą atmosferę.

Zachęcam również do własnej oceny tej rundy w komentarzach :)

Tylko GKS!

18 urodziny obchodzi Jakub Górniak

07-2018

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

GKS Górnik Grabownica Haczovia Haczów
GKS Górnik Grabownica   Haczovia Haczów