Trochę na temat młodzieżówki

• autor: kubaap, 2017-10-30 11:51

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/18 juniorów młodszych GKS Górnik Grabownica

Krótka analiza poczynań naszych młodzieżowców. Niestety ta runda nie była dobra dla naszej młodzieży. Nie udało się zdobyć nawet jednego oczka pomimo tego, że były mecze w których na to zasługiwaliśmy, ale za tzw. „efekt artystyczny” punktów nikt nie daje.

Zdobywanie bramek przychodzi nam z trudem, a tracimy je w sposób banalny. Wynika to głównie z braku odpowiedzialności w grze obronnej, lecz dla piłki młodzieżowej to chyba chleb powszedni, ale jeśli kiepsko idzie z tyłu to trzeba nadrobić z przodu, a tego też nie ma. Przed sezonem wydawało się, że obecna runda będzie nieco lepsza od poprzedniego roku, bowiem, większość zawodników ograło się w tamtym sezonie i nabrało doświadczenia - jednak tak nie było. Jeśli chodzi o juniorów to martwi tak naprawdę wiele spraw. Po pierwsze brak konkretnej wyznaczonej osoby do zajmowania się młodzieżą. Brak trenera na stałe ewidentnie odbija się na młodych zawodnikach, którzy nie do końca wiedzą co mają grać i kogo słuchać skoro niemal co mecz mają innego opiekuna. Jest to bardzo duży problem, który mam nadzieje tej zimy się rozwiąże. To jest główny problem lecz są też inne… niestety jako osoba, która spędziła dużo czasu z tą młodzieżą muszę też stwierdzić, że jest problem w kwestii samodyscypliny  niektórych zawodników. Oczywiście jest grupa około 10 chłopców, którzy są w stanie poświęcić każdą chwilę na treningi i zawsze pokazują pełne zaangażowanie (brawa dla nich), ale gdzie jest reszta? Oczywistą sprawą jest fakt, że szkoła i nauka jest w tym wieku najważniejsza, ale w sobotę do szkoły się nie chodzi, a jeśli docierają słuchy że chłopak nie przyszedł na mecz „bo mu się nie chce” albo „mówił że nie przyjdzie bo woli grać na kompie” to nie jest dobrze. Muszę też niestety napisać coś co bardzo mnie boli w tej kwestii i nad czym niestety nie da się zapanować tj. wzajemny szacunek do siebie młodzieży. Po jednym ze spotkań widzowie przyszli do mnie i powiedzieli, że co niektórzy chłopcy zwracają się do siebie w słowach „ty idioto” itp. (myślę że zawodnicy sami wiedza o kogo chodzi). Tutaj chłopcy apel do Was: na boisku jesteście jedną drużyną i nie ma idiotów ani debili. Wszyscy jesteście równi bo gracie w jednej drużynie i macie sobie nawzajem pomagać. Jeśli kolega straci piłkę to masz pomóc mu ją odzyskać, a nie go wyzywać. Było to powtarzane wiele razy, ale najwidoczniej nie dotarło. Na treningu i na boisku macie być jak rodzina gdzie jeden drugiemu pomaga i wspiera – a nie gani i wypomina każdy błąd. Krótko mówiąc, macie się trzymać razem niezależnie od wyników!

Cóż jeszcze mogę napisać… wiosna ma należeć do Was! Myślę, że pojawi się trener na stałe, który Wam w tym pomoże.

Warto wspomnieć również, że nasi zawodnicy grają w grupie, w której najstarszym rocznikiem jest 2001. W naszej drużynie jest tylko jeden zawodnik z tego rocznika, a wszyscy pozostali są młodsi – to pokazuje potencjał, bowiem często grając przeciwko starszym rywalom dawaliście rade.

Komplet wyników:

Zwycięstwa:0

Remisy:0

Porażki:7

Bilans bramkowy: 3 - 25

Płomień Zmiennica – Górnik 3:0

Szarotka Nowosielce – Górnik 5:0

Górnik – LKS Górki 2:3

LKS Długie – Górnik 3:0

Górnik – Victoria Pakoszówka 1:5

Pionier Średnia Wieś – Górnik 3:0

Górnik  - Osława Zagórz 0:6

Bramki dla GKS w tej rundzie:

2 – Hubert Glazar

1 – Kacper Misztak

Kadra: Kamil Filip, Jakub Tomoń, Alan Bartkowski, Mateusz Sołkowicz, Miłosz Pierożak, Michał Dudzik, Hubert Glazar, Kacper Misztak, Maksymilian Gil, Kacper Ostrowski, Kacper Zajdel, Miłosz Florczak, Grzegorz Herbut, Patryk Sawa, Mateusz Kornaś, Kacper Mazur, Rafał Żaczek, Jakub Dudek, Jakub Król.

Ze swej strony dziękuje wszystkim zawodnikom za grę, zaangażowanie i wspólne mecze. Mam nadzieję, że na wiosnę zobaczymy się w szerszym gronie!

GKS Górnik Grabownica - Sanovia Lesko - 14:00

Victoria PakoszówkaGKS Górnik Grabownica