Pierwsze punkty w tym sezonie!

• autor: kubaap, 2017-08-28 09:25

GKS Górnik Grabownica - ULKS Orły Jabłonka 6:2 (3:2)

Skład w linku:

Więcej w rozwinięciu....

Jak już nasi zawodnicy zdążyli nas przyzwyczaić - zagrali dwie różne połowy. Pierwsza połowa słabsza z dużą ilością błędów, natomiast druga znacznie lepsza.

Pierwsza połowa - Bardzo szybko wychodzimy na prowadzenie bo już około 3 minuty spotkania. Krótko wykonany rzut rożny, którym Rafał Żyłka wrzuca piłkę na dalszy słupek a tak Grzesiek Górniak pewnym strzałem głową wyprowadza nas na prowadzenie. Chwilę później do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy po błędzie naszej defensywy i akcji sam na sam z Kamilem wyrównują. Drugą bramkę zdobywamy po szybkim wruzcie z autu. Kamil Ryba Szybko zagrywa do Filip Kędry, który minął obrońców i oddał strzał który co prawda bramkarz odbił ale z dobitką nie miał szans. Bramka na 3:1 padła łupek naszego najmłodszego zawodnika Kamila Ryby. W sytuacji jeden na jeden z goalkeeperem Jabłonki ładnym lobem zdobywa swoja pierwszą bramkę w barwach seniorów GKS. Kilka chwil później popełniamy prosty błąd w obronie, gdyż puszczamy piłkę w kozioł a ta przechodzi naszych obrońców i znów Orły łapią kontakt - 3:2. Do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie padło.

Druga połowa - w przerwie trener decyduje się na dokonanie kilku zmian w tym zmiana ustawienia, rezygnujemy z gry w linii na rzecz gry z ostatnim stoperem. Ta połowa była zdecydowanie lepsza dla Górnika. Również chwile po rozpoczęciu zdobywamy bramkę i ponownie po akcji duetu Kamil Ryba - Filip Kędra. Ten pierwszy bardzo dobrym przyjęciem piłki zgubił obrońców i wyłożył piłkę Filipowi, który bez problemu strzela do pustej bramki. Gola na 5:2 zdobywa Kamil Ryba wykorzystując błąd i niezdecydowanie  obrońców z Jabłonki. W momencie gdy usiłowali oni wymienić klka podań na swojej "16" wyprzedza on jednego z nich następnie mija bramkarza i strzela swoją drugą bramkę tego dnia. Ostatniego gola i najpiękniejszego tego dnia zdobywa Dawid Brodzicki, ktory zdcydował się na uderzenie z około 25 metrów lewą nogą. Strzał ten ląduje w samym okienku dalszego rogu i wynik zostaje ustalony na 6:2.

Reasumując, pierwsza połowa pozostawia sporo materiału do analizy. Druga połowa zdecydowanie na plus. Goście praktycznie stworzyli sobie okazji i Kamil na bramce nie miał zbyt wiele do roboty. Cieszy dobra współpraca w ofensywie Kamila i Filipa.

Rywalom dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia dalej!

Dziękujemy również kibicom za tak liczne przybycie na mecz.