Podsumowanie sezonu drużyny seniorów

• autor: kubaap, 2017-06-21 15:01

Sezon ten rozpoczynaliśmy z dośc dużymi oczekiwaniami, gdyż sezon 2015/16 kończyliśmy znakomicie, a i wyniki w trakcie przygotowań nas cieszyły. Jednak w ostateczności sezon ten nie zakończył się na pewno tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Więcej w rozwinięciu...

Podsumowanie będzie opierać się głównie na danych statystycznych jak i również mojej subiektywnej opinii. Dlatego jeśli ktoś ma odmienny pogląd widzenia, to zachęcam do rzeczowej i merytorycznej polemiki w komentarzach.

Na temat rundy jesiennej ukazało sie już podsumowanie zaraz po jej zakończeniu, dlatego też jeśli ktoś ma ochote poczytać to odsyłam tutaj: http://gornikgrabownica.futbolowo.pl/news,2913014,podsumowanie-rundy-jesiennej.html

Zatem, czas na statyski:

W ramach historycznej już klasy C2 rozegranych zostało 110 spotakań w 22 kolejkach. Padło w sumie 494 bramki, czyli średnia na mecz wynosi aż 4,49 - można powiedzieć, że liga była atrakcyjna dla oka pod względem goli. Gospodarze wygrywali 49 razy, a goście 41. Padło również 20 remisów - jak widać liga była dosyć bezkompromisowa.

Najwięcej strzelonych bramek - LKS Golcowa, 85

Porażki na wyjeździe = 6

Zawodnicy:

⚽⚽⚽ Bramki:

1. Krzysiek Wojnicki - 12 (grał tylko runde jesienną, wiosną na wypożyczeniu w Pakoszówce)

2. Filip Kędra - 6

3. Dawid Brodzicki - 4

4. Kamil Gaworecki - 3

5. Dawid Sokalski - 3

6. Jakub Prugar - 2

7. Albert Glazar - 2

8. Piotr Lasek - 2

9. Paweł Jędryczka -

10. Adam Dąbrowski - 1

11. Piort Fejdasz - 1

12. Konrad Zajdel - 1

Najwięcej asyst (pierwsza trójka)

1. Dawid Brodzicki - 4

2. Albert Glazar - 4

3. Krzysztof Wojnicki - 3

⏱⏱⏱ Minuty gry

1635 minut - Albert Glazar

1630 - Jakub Prugar

1297 - Kamil Barański

Kartki:

Czerwona - Adrian Adamski

Żółte (najwięcej po 4) - Patryk Bieńczak i Jakub Prugar

Krótki komentarz,

Najpierw minusy:

Sezon wyraźnie poniżej oczekiwań. Nie chodzi tutaj nawet o sprawe awansów bo wszyscy wiemy, że i tak zagramy w B poprzez reorganizację rozgrywek. 9 miejsce w Cklasie, czyli wyprzedzając tylko takie drużyny jak Jabłonka i Dydnia nie wygląda najlepiej w kartach klubu, z taką historią. Analizując statyski wyraźnie widać, że gramy słabo w defensywie. Bramki w znacznej większości tracimy po pierwsze ze stałych fragmentów gry (rożne, wrzutki z boku) oraz prostych indywidualnych błędach (np. wybicie piłki pod nogi rywala). Mamy bardzo młody zespół, w którym znaczna część zawodników nie przekroczyła 21 roku życia, czyli wieku młodzieżowca i ten brak doświadczenia widać głównie w obronie. Wniosek jeden - trzeba potrenować obrone stałych fragmentów, bo na błędy indywidualne niestety złotej rady nie ma.

Kolejnym mankamentem jest problem w utrzymaniu korzystnego wyniku. Kilkukrotnie zdarzało się, iż wychodzimy na prowadzeniu jedno lub dwubramkowe i wtedy...kończy się nasza gra w piłke. Nie wiem z czego to wynika być może zbytnie rozluźnienie albo brak koncentracji. Zdarzało sie to kilkukrotnie w tej rundzie np. w Dydni: po zdobyciu bramki na 4:1 w ciągu około 15 minut gospodarze doprowadzili do stanu 4:3 (na szczęście ten mecz wygraliśmy 6:3), kolejny przykłąd ostatni mecz seoznu w Srogowie: Prowadzimy 3:1, gospodarze wyrównują na 3:3, mało tego grając w 10 po czerwonej kartce obrońcy wygrywają 5:3 - to kolejny element nad którym trzeba popracować, czyli koncentracja przez 90 minut.

Plusy:

Naszym atutem na pewno okaże się w przyszłości młodość. Jak już było wspomniane mamy bardzo młodą ekipę, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Jeśli drużynę wzmocni 2/3 doświadczonych zawodników może być to fajnym połączeniem.

Kolejnym plusem jest lepsza frekwencja na treningach w porównaniu do lat ubiegłych. Wiadomo najwięcej ludzi chodzi na początku sezonu bo wtedy jest motywacja. Warto jednak zaznaczyć, że liczba osób na treningu utrzymuje się na równym poziomie i nie spada poniżej 10, co niestety dawniej miało miejsce.

Na koniec w imieniu wszystkich zawodników, trenerów i działaczy chce podziękować kibicom, którzy pomimo słabych wyników przychodzili na spotkania i wspierali nasz zespół. Zrobimy wszystko, aby przyszły sezon był lepszy niż miniony!

Dzięki również Justynie i Patrycji, które mocno zaangażowały się w prace w klubie i wykonują masę dobrej roboty :)

Możńa byłoby pewnie pisać jeszcze na wiele różnych tematów i problemów, ale chyba pora na tym zakończyć. Teraz chwila przerwy i odpoczynku i wracamy do pracy oraz treningów. Dlatego śledźcie uważnie naszą stronę, będziemy Was informować na bieżąco o wszystkim.

autor: ~Kibic 2017-06-28 08:44:33

avatar No sezon napewno nie na plus. Brakuje troche doswiadczenia i to widac. Ale o sciagnieciu 2\ 3 doswiadczonych to jest gadka co sezon. Szkoda ze paru zawodnikow ucieklo troche zagranica bo bylaby fajna druzyna. A teraz co z tego ze mloda jak za chwile paru na studia inni za granice i dalej to samo. Juz tak jest. Za macka biegi sklad tez byl mlody a gra byla znacznie lepsza wtedy tez chrobak jedruchy hedrzaki slota jaskiewicz kocylowski i paru innych nie pamieta. tez mieli po 20 lat a teraz juz prawie zaden nie gra. I potrafili grac i przede wszystkim walczyc na boisku. Teraz czasem troche tego brakuje. Ale brac sie za jaja chlopaki i do przodu.