statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsza porażka na własnym stadionie...

• autor: kubaap, 2016-09-26 03:10

Niestety w niedzielę 25.09 przegrywamy na własnym stadionie z Victorią Niebocko 1:3 po bardzo emocjonującym meczu.

Więcej w rozwinięciu...

Pierwszą połowę zaczynamy od szybko straconego gola. Już w pierwszej minucie po rzucie rożnym piłka zagrana na krótki słupek zajduje drogę do bramki. Po straconej bramce gra toczyła się głównie w środku. Goście oddawali co jakiś czas strzały z dystansu lecz były one niecelne. GKS natomiast miał w pierwszej części gry swoje sytuacje lecz niestety nie zdołał ich wykorzystać. Kilkukrotnie nasi zawodnicy znaleźli się w dogodnych sytuacjach lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Po trzech kwadransach gry 0:1 dla Niebocka.

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Górnik chciał jak najszybciej odrobić straty przez starał się przejąć inicjatywę. I udało się! Po jednej z akcji prostopadłą piłkę do Piotrka Fejdasz zagrywa Albert Glazar a ten pierwszy pewnie pokonuje goalkeepera gości w sytuacji sam na sam umieszczając piłkę w siatce. Kilka chwil później zawodnik Niebocka zostaję sfaulowany przez naszego bramkarza w obrębie szesnastki lecz Sebastian zdołał go powstrzymać i nogami świetnie obronił rzut karny. Bramkę na 2:1 tracimy po akcji gości z prawej strony boiska. Skrzydłowy Victorii dość łatwo wszedł z piłką w nasze pole karne i wyłożył piłkę swojemu koledze, który trafia z 5 metrów - w momencie straty bramki GKS grał w 10 gdyż jeden z naszych zawodników musiał opuścić plac gry po udzieleniu pomocy medycznej. Wynik spotkania Niebocko ustaliło po... rzucie rożnym. Stało się to samo co w 1 minucie. Piłka zagrana na krótki słupek, brak agresywnego wyjścia do niej i tracimy bramkę.

Podsumowując

Po raz kolejny okazało się, iż jednym z najsłabszych punktów zespołu jest obrona stałych fragmentów gry. Niestety wiele bramek tracimy po wrzytach z rogów czy wolnych. Moim zdaniem mecz był na remis. Niebocko nie przeważało w tym meczu, obie ekipy miały swoje sytuacje choć z perspektywy boiska mogę powiedzieć że Gieksa miała chyba dogodniejsze okazję do strzelenia bramki - zwłaszcza w pierwszej połowie.

Cóż można napisać więcej... Rywalom dzięujemy za mecz i dozobaczenia na wiosnę.

Dziękujemy kibicom za loczne przybycie w to niedzielne popołudnie

Teraz trzeba przygotowywać się na meczz Domaradzem zatem - trening we wtorek o 17:00!