Pierwsza runda za nami...

• autor: kubaap, 2016-07-20 11:00

Gloria Victis 2016 - czyli jedziemy do Górek
Górnik Grabownica - LKS Golcowa 3:2 (1:1)
Bramki: Krzysiek Wojnicki (asysta Filip Kędra), Albert Glazar (rzut wolny), Dawid Brodzicki (rzut karny)
Krótki opis....

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gości. Golcowa przeważała i prowadziła grę. LKS oddawał wiele strzałów z dystansu i próbował dośrodkowań, ale dobrze spisywał się w bramce Sebastian Lasek. Bramkę tracimy jednak po błędzie, a mianowicie braku odpowiedniej komunikacji między bramkarzem a obrońcom. Zawodnik gości głową skierował piłkę do siatki. wyrównujemy chwile później. Po zamieszaniu w polu karnym Golcowej piłkę zazgrywa Filip Kędra, a Krzysiek Wojnicki strzela kolanem na pustą już bramkę. Parę minut później LKS mógł ponownie objąć prowadzenie lecz zawodnicy Górnika w ostatniej chwili wybili piłkę z lini bramkowej i do przerwy remis.
Druga połowa zaczęłą się idealnie dla gospodarzy. Albert Glazar perfekcyjnie uderza piłkę z rzutu wolnego i nie daje szans bramkarzowi drużyny pzreciwnej. Druga połowa była już bardziej wyrównana, widać było, że zawodnicy GKS w końcu weszli w mecz. Bramkę na 3:1 zdobywamy z rzutu karnego spowodowanego po zagraniu ręką jednego z obrońców gości. Bramkę na 3:2 Golcowa zdobyła po gapiostwie zawodników GKS - szybko wykonali rzut wolny.
Niestety około 20 minuty drugiej części gry doszło do przykrej sytuacji. Jeden z zawodników gości nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i zaczął wyrażać swoje niezadowolenie w dość nieprzyzwoity sposób... opluł sędziego tego spotaknia. Przy takich okolicznościach sędzia zadecydował iż przerwie mecz. Bardzo przykra sytuacja i mamy nadzieję, że więcej się to nie powtórzy.
Mimo wszystko dziękujemy rywalom za grę.